DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Herci

 

Jonathan "Jack" O'Neill

O'Neill

Jméno: Jonathan 'Jack' O'Neill
Hodnost: Plukovník USAF >> Generál USAF

Služba: Plukovník USAF >> Velitel základny SGC
Kvalifikace: Speciální vojenské operace nejvyššího utajení

Herec: Richard Dean Anderson

Odkaz na ofic. web: Richard Dean Anderson

Odkaz na CSFD: Richard Dean Anderson
Odkaz na IMDB: Richard Dean Anderson
 

Plukovník Jack O'Neill se narodil 20.října 1952 v Chicagu, stát Illinois. Působil u letectva ve speciálních jednotkách a patřil k elitě, která dostávala přísně tajné úkoly. Operovali ve Východním Německu, O'Neill byl 4 měsíce zajat v Iráckém vězení a díky těmto zkušenostem je výborný velitel a voják. 

Byl ženatý se Sarah a měli spolu syna Charlieho, ten se však nešťastnou náhodou zastřelil Jackovou pistolí. O'Neill se psychicky zhroutil. Chuť do života mu vrátil až Skaa'ra na Abydosu, Jack byl vybrán jako velitel první mise v programu SGC. Skaa'ra mu totiž velmi připomínal jeho syna Charlieho, a proto bylo pro něj další velkou ránou, když se stal Skaa'ra hostitelem Apophisova syna Klorela. Naštěstí mu však Tollánci a Noxové pomohli a vyjmuli mu z těla Klorela a Skaa'ra se stal znovu svobodným. 

Jack O'Neill se stal také na chvilku Jaffou, jednou zase měl v mozku všechny znalosti Antiků a stala se mu spousta dalších příhod... 

Jack O'Neill byl, po povýšení Generála Hammonda, jmenován novým velitelem SGC a byl také povýšen do hodnosti Generála. Nakonec pak z programu SGC definitivně odešel, i když se tam ještě občas objevil. Naposled jsme ho mohli vidět ve filmu Stargate: Continuum. Postava Jacka O'Neilla je zřejmě nejoblíbenější z celého seriálu.

 

Dr. Samantha Carterová

Carter

Jméno: Dr. Samantha Carterová
Hodnost: Major USAF >> Podplukovník USAF >> Plukovník USAF

Služba: Člen týmu SG1, Astrofyzička
Kvalifikace: Astrofyzička

Herečka: Amanda Tapping

Odkaz na ofic. web: Amanda Tapping
Odkaz na CSFD:  Amanda Tapping
Odkaz na IMDB:  Amanda Tapping
 

Major Samantha Carterová je expertem na Hvězdnou Bránu a technologie s ní spojené. Během mise na Abydos zůstala na Zemi, aby bránu ještě lépe prozkoumala. Carterová si jako první myslela, že existuje celá síť bran, a právě tuto teorii ji potvrdila Abydosská mise. Proč jinak by bylo na bráně 39 symbolů ? 

Po znovuotevření projektu byla povolána a stala se členkou SG1. 

Je svobodná, bezdětná. Matka jí zemřela a její otec je Generál Jacob Carter. Jacob Carter měl rakovinu, ale Sam ho zachránila tak, že z něj udělala hostitele Tok'ry Selmak a tím se Jacob stal vlastně prostředníkem mezi Tok'ry a Zemí. 

Sam má vlastní zkušenost s Tok'ry, vstoupila totiž do ní Tok'ra Jolinar a určitou dobu v ní pobývala, než zemřela. Sam má díky tomuto spojení její vzpomínky a rozpozná Goa'uldy a Tok'ry od normálních lidí na blízkou vzdálenost. Jen díky jejímu spojení s Jolinar se SGC o Tok'rách dozvědělo. 

Sam také strávila jeden rok jako velitelka na Atlantisu (4.série SGA), kde zastoupila Dr. Elizabeth Weirovou, ale po roce jí IOA nahradilo Richardem Woolseym. Po opuštění Atlantis pokračuje na SGC a také velela lodi generál George Hammond

 

Dr. Daniel Jackson

Jackson

Jméno: Dr. Daniel Jackson
Hodnost: Není voják

Služba: Člen týmu SG1, Archeolog
Kvalifikace: Archeolog, Anthropolog, Egyptolog, Lingvista

Herec: Michael Shanks

Odkaz na ofic. web: Michael Shanks
Odkaz na CSFD: Michael Shanks
Odkaz na IMDB: Michael Shanks
 

Dr. Daniel Jackson byl členem prvního týmu, který se vydal bránou na Abydos. Daniel je také úspěšným historikem, který se specializuje na starověké kultury, zvláště pak na Egypt. Mluví plynně 23 jazyky včetně Staroegyptštiny. Daniel pátrá po nových vědomostech, objevuje opravdovou historii (Goa'uldští bohové) a hledá také svou manželku z Abydosu, Sha'ri, kterou mu vzal Apophis, jako hostitelku pro svou královnu. 

Podařilo se mu rozluštit symboly na desce, které se našly v Gíze při objevu brány, a díky tomu se podařilo bránu poprvé otevřít. Po skončení mise a zabití Ra zůstal na Abydosu, aby mohl zkoumat tuto staroegyptskou kulturu a také kvůli své manželce Sha'ri. Na planetě se mu podařilo najít místnost, ve které bylo spoustu adres Hvězdných bran. Hlavně díky němu se tedy mohl rozjet program SGC. 

Ne Zemi nemá žádné příbuzné, rodiče zahynuli při neštěstí v muzeu, když se na ně zřítila jejich vlastní expozice při stavbě, když byl Daniel ještě malý. 

Sha'ri zemřela, protože byl Teal'c nucen jí zabít, když se snažila pod vlivem Amaunet zabít Daniela. Daniel pokračuje dál s týmem SG1, protože pátrá po synu Sha'ri a Apophise Harsesisovi, který má v sobě všechny znalosti Goa'uldů. 

Dítě ochraňuje mocná Oma Desala, aby ho nenašli Vládci soustavy, kteří se ho pochopitelně bojí. 

 

Teal'c

Teal'c

Jméno: Teal'c
Hodnost: Jaffa (První muž) >> Svobodný Jaffa

Služba: První muž Apophise >> Člen týmu SG1
Kvalifikace: Bojovník

Herec: Christopher Judge

Odkaz na ofic. web: Nemá oficiální web
Odkaz na CSFD: Christopher Judge
Odkaz na IMDB: Christopher Judge
 

Teal'c je Jaffa a sloužil dříve Goa'uldovi Apophisovi. Po výcviku s Bra'tacem, který ho i naučil, že jsou Goa'uldi falešní bohové, se stal Apophisovým první mužem. Byl jím dokud se neobjevila SG1, O'Neillovi totiž uvěřil, že je ten, kdo může Goa'uldy porazit a tak obrátil svou zbraň proti hadím strážím. tím začíná jeho příběh u SG1. Od té doby je pro Goa'uldy Zrádcem (Šolvou). 

Jako Jaffa v sobě nosí Goa'uldi larvu, díky které je stále zdraví a má dlouhý život. Teal'ca velice mrzi všechny události, kterým byl svědkem pod Apophisovým velením. Doufá, že se mu povede napravit některé špatné věci, a že se mu podaří osvobodit Jaffský národ. 

Má syna Rya'ca a ženu Dry'auc. Z počátku byli vyhnanci, ale pak si Dry'auc vzal Teal'cův přítel Fro'tac. Rya'ca ale unesl Apophis a vymyl mu mozek a měl zničit Zem speciální jedovatou látku, kterou měl ve falešných zubech. V tom mu bylo zabráněno a výstřelem ze zat'nik'atelu se mu vrátili pravé vzpomínky. Teal'c pak svou rodinu ukryl na planetu Země Světla. 

Teal'covým velkým přítelem a bývalým učitelem je Bra'tac 

 

Cameron Mitchell

Mitchell

Jméno: Cameron Mitchell
Hodnost: Podplukovník USAF >> Plukovník USAF

Služba: Velitel týmu SG1, náhrada za Jacka O'Neilla
Kvalifikace: Pilot F302

Herec: Ben Browder

Odkaz na ofic. web: Nemá oficiální web
Odkaz na CSFD: Ben Browder
Odkaz na IMDB: Ben Browder
 

Cameron Mitchell byl původně pilotem stíhaček typu F302. Stal se hrdinou vzdušného souboje z Antarktidy, když Zemi napadli Goa'uldi (viz. série 7, epizoda 22 - Ztracené město II.část). Za odměnu byl převelen přímo do zařízení SGC, které dostalo i nového generála Hanka Landryho, který nahradil Jacka O'Neilla. 

Podplukovník Mitchell dostane od Generála O'Neilla na výběr několik týmů a vybere si ten nejlepší - SG1. Generál Landry mu však později, k jeho překvapení, sdělí, že má být přímo velitelem SG1. Jenže vzápětí zjišťuje, že v týmu nikdo nezůstal - Podplukovník Carterová odešla do oblasti 51, Dr. Jackson se chystá odejít na Atlantis a Teal'c odešel na Dakaru, na planetu svobodných Jaffů. 

Mitchell se ovšem jen tak lehce nevzdává a s příchodem Valy Mal Doran, která tvrdí, že ví kde je na Zemi ukrytý Antický poklad, a s novou hrozbou Ori se znovu zformuje starý tým SG1 ve složení: Mitchell, Carterová, Jackson, Teal'c a Vala Mal Doran. 

Před filmem Stargate: Continuum byl Mitchell povýšen do hodnosti Plukovníka. 

 

Vala Mal Doran

Mal Doran

Jméno: Vala Mal Doran
Hodnost: Žádná

Služba: Zlodějka >> Členka týmu SG1
Kvalifikace: Zlodějka

Herečka: Claudia Black

Odkaz na ofic. web: Nemá oficiální web
Odkaz na CSFD: Claudia Black
Odkaz na IMDB: Claudia Black
 

Vala Mal Doran původně žila se svými lidmi na neznámé domovské planetě, než byla vybrána jako hostitelka Goa'ulda Quetesh. O postavení Quetesh mezi vládci soustavy se toho moc neví, ale určitě byla ve spojenectví s vládcem Athénou. Podle jejích slov byla Quetesh velmi inteligentní a prohnaná - i na poměry ostatních Goa'uldů. Prý využila Athéniny slabosti a spojila se s ní ve víře, že společně najdou antický Clava tesauri infinita - Klič k nekonečnému bohatství. 

Nedlouho po tom, co Quetesh zradila Athénu, ji našli Tok'rové a podařilo se jim Quetesh vyjmout z těla hostitelky. Vala tak konečně získala kontrolu nad svým tělem a navíc potlačené vzpomínky a vědomosti Goa'uldů včteně ovládání jejich technologie. 

Po zkušenostech s Goa'uldy se rozhodla přidat k organizaci pašeráků a žoldáků. Vala přechovávala a obchodovala s cennými předměty a nakonec se zaměřila na krádeže vesmírných lodí, které pak prodávala Luciánské alianci za zbraňový naquadah. 

Po pádu Goa'uldů a osvobození Jaffů se poslední Goa'uldi rozhodli začít překupníkům a pašerákům rozprodávat artefakty ze svých ohromných sbírek, aby si udrželi svůj životní styl, na který si za poslední století tak zvykli. Tak se k Vale dostal i záznam o pokladu v anglickém Glastonburry. 

Po incidentu s Orii a jejich invazi do galaxie Mléčné dráhy se Vala přidala k velitelstvé Hvězdné brány a později členem SG1. Při misích pak mohla využívat svých kontaktů ve prospěch týmu. 

Měla dceru Adrii, která se však stala vůdkyní Ori. Nakonec byla zabita Antiky. Chvíli žila s Orijským válečníkem Tominem, který se pak přidal k boji proti Ori a Vala byla také zamilovaná do Daniela Jacksona.